Εθνικές εκλογές 2019: Πόσες έδρες παίρνουν τα κόμματα – Όλοι οι βουλευτές που εκλέγονται

Εθνικές εκλογές 2019: Πόσες έδρες παίρνουν τα κόμματα - Όλοι οι βουλευτές που εκλέγονται

Εξακομματική θα είναι η επόμενη Βουλή με τη ΝΔ να έχει 158 έδρες, ο ΣΥΡΙΖΑ 86, το Κίνημα Αλλαγής 22, το ΚΚΕ 15, η Ελληνική Λύση 10 και το ΜέΡΑ25 9 έδρες με τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα των εθνικών εκλογών 2019.

Σύμφωνα με τα ως τώρα αποτελέσματα των εθνικών εκλογών, η ΝΔ εκλέγει πέντε βουλευτές από το Επικρατείας, ενώ οι έδρες που κερδίζει ανά εκλογική περιφέρεια είναι οι εξής: Α΄ Αθηνών (6), Βόρειου Τομέα Αθηνών (7), Δυτικού Τομέα Αθηνών (3), Νότιου Τομέα Αθηνών (7), Α΄ Πειραιώς (4), Β΄ Πειραιώς (2), Ανατολικής Αττικής (4), Δυτικής Αττικής (3), Αιτωλοακαρνανίας (4), Αργολίδος (1), Αρκαδίας (1), ‘Αρτας (1), Αχαΐας (4), Βοιωτίας (1), Γρεβενών (1), Δράμας (1), Δωδεκανήσου (4), Έβρου (3), Ευβοίας (3), Ευρυτανίας (1), Ζακύνθου (1), Ηλείας (4), Ημαθίας (3), Ηρακλείου (3), Θεσπρωτίας (1), Α΄ Θεσσαλονίκης (7), Β΄ Θεσσαλονίκης (3), Ιωαννίνων (4), Καβάλας (3), Καρδίτσας (3), Καστοριάς (1), Κέρκυρας (1), Κεφαλληνίας (1), Κιλκίς (1), Κοζάνης (4), Κορινθίας (3), Κυκλάδων (3), Λακωνίας (2), Λάρισας (3), Λασιθίου (1), Λέσβου (1), Λευκάδας (1), Μαγνησίας (4), Μεσσηνίας (4), Ξάνθης (1), Πέλλας (3), Πιερίας (3), Πρέβεζας (1), Ρεθύμνης (1), Ροδόπης (1), Σάμου (1), Σερρών (4), Τρικάλων (3), Φθιώτιδας (4), Φλώρινας (1), Φωκίδας (1), Χαλκιδικής (1), Χανίων (3) και Χίου (1).

Ο ΣΥΡΙΖΑ εκλέγει τέσσερις βουλευτές από το Επικρατείας, ενώ η υπόλοιπη δύναμή του σε έδρες προέρχεται από τις εξής εκλογικές περιφέρειες: Α΄ Αθηνών (4), Βόρειου Τομέα Αθηνών (4), Δυτικού Τομέα Αθηνών (4), Νότιου Τομέα Αθηνών (6), Α΄ Πειραιώς (1), Β΄ Πειραιώς (3), Ανατολικής Αττικής (2), Δυτικής Αττικής (1), Αιτωλοακαρνανίας (2), Αργολίδος (1), Αρκαδίας (1), ‘Αρτας (1), Αχαΐας (3), Βοιωτίας (1), Δράμας (1), Δωδεκανήσου (1), Έβρου (1), Ευβοίας (2), Ηλείας (1), Ημαθίας (1), Ηρακλείου (3), Θεσπρωτίας (1), Α΄ Θεσσαλονίκης (5), Β΄ Θεσσαλονίκης (2), Ιωαννίνων (1), Καβάλας (1), Καρδίτσας (1), Καστοριάς (1), Κέρκυρας (1), Κιλκίς (1), Κοζάνης (1), Κορινθίας (1), Κυκλάδων (1), Λακωνίας (1), Λάρισας (2), Λασιθίου (1), Λέσβου (1), Μαγνησίας (2), Μεσσηνίας (1), Ξάνθης (1), Πέλλας (1), Πιερίας (1), Πρέβεζας (1), Ρεθύμνης (1), Ροδόπης (1), Σερρών (1), Τρικάλων (1), Φθιώτιδας (1), Φλώρινας (1), Χαλκιδικής (1), Χανίων (1) και Χίου (1).

Με τα στοιχεία που είναι γνωστά μέχρι στιγμής, το Κίνημα Αλλαγής εκλέγει έναν βουλευτή από το Επικρατείας, ενώ η υπόλοιπη δύναμή του σε έδρες προέρχεται από τις εξής εκλογικές περιφέρειες: Α΄ Αθηνών (1), Βόρειου Τομέα Αθηνών (1), Δυτικού Τομέα Αθηνών (1), Νότιου Τομέα Αθηνών (1), Ανατολικής Αττικής (1), Αιτωλοακαρνανίας (1), Αργολίδος (1), Αρκαδίας (1), ‘Αρτας (1), Αχαΐας (1), Βοιωτίας (1), Δράμας (1), Ηρακλείου (1), Α΄ Θεσσαλονίκης (1), Β΄ Θεσσαλονίκης (1), Κέρκυρας (1), Κιλκίς (1), Λάρισας (1), Ξάνθης (1), Ροδόπης (1) και Χαλκιδικής (1).

Το ΚΚΕ εκλέγει έναν βουλευτή από το Επικρατείας, ενώ η υπόλοιπη δύναμή του σε έδρες προέρχεται από τις εξής εκλογικές περιφέρειες: Α΄ Αθηνών (1), Βόρειου Τομέα Αθηνών (1), Δυτικού Τομέα Αθηνών (1), Νότιου Τομέα Αθηνών (2), Α΄ Πειραιώς (1), Β΄ Πειραιώς (1), Ανατολικής Αττικής (1), Αχαΐας (1), Ευβοίας (1), Α΄ Θεσσαλονίκης (1), Β΄ Θεσσαλονίκης (1), Λάρισας (1) και Λέσβου (1).

Η Ελληνική Λύση εκλέγει έναν βουλευτή από το Επικρατείας και από έναν βουλευτή από τις εκλογικές περιφέρειες Βόρειου Τομέα Αθηνών, Δυτικού Τομέα Αθηνών, Νότιου Τομέα Αθηνών, Β΄ Πειραιώς, Ανατολικής Αττικής, Α΄ Θεσσαλονίκης, Β΄ Θεσσαλονίκης, Λάρισας και Σερρών.

Το ΜέΡΑ25 δεν εκλέγει βουλευτή από το Επικρατείας. Οι βουλευτές του προέρχονται από τις εκλογικές περιφέρειες Α΄ Αθηνών, Βόρειου Τομέα Αθηνών, Δυτικού Τομέα Αθηνών, Νότιου Τομέα Αθηνών, Β΄ Πειραιώς, Ανατολικής Αττικής, Ηρακλείου, Α΄ και Β΄ Θεσσαλονίκης.

Ας σημειωθεί ότι πολλά γνωστά ονόματα και πρώην υπουργοί του ΣΥΡΙΖΑ δεν εκλέγονται. Δείτε εδώ όλους τους χαμένους της εκλογικής αναμέτρησης.

Η μάχη του σταυρού βρίσκεται σε εξέλιξη, αλλά ήδη έχουν ξεχωρίσει εκείνοι που προηγούνται από όλα τα κόμματα. Όσον αφορά τις παρακάτω λίστες, οι αρχηγοί των κομμάτων πρέπει να επιλέξουν σε ποια εκλογική περιφέρεια θα εκλεγούν, ώστε να προκύψει τελικά ο πλήρης κατάλογος εκείνων που θα μπουν στη Βουλή.
Οι βουλευτές που εκλέγει η ΝΔ

Επικρατείας

ΠΙΚΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Οθωνος
ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΟΡΗ (ΜΑΡΙΕΤΤΑ) του Παναγιώτη
ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου
ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου

Α’ Αθηνών

ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΓΑ του Ιωάννη
ΚΙΚΙΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη
ΠΛΕΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) του Κωνσταντίνου
ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Μιχαήλ
ΣΥΡΙΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓΓΕΛΟΣ) του Ματθαίου
ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σπυρίδωνος
ΠΙΠΙΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Ανδρέα

Βόρειος Τομέας Β’ Αθηνών

ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ) του Ιωάννη
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ – ΑΔΩΝΙΣ του Αθανασίου
ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου
ΚΟΥΜΟΥΤΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος
ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΘΟΔΩΡΟΣ) του Βασιλείου
ΚΑΙΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΡΑΠΤΗ ΖΩΗ του Γεωργίου

Δυτικός Τομέας Β’ Αθηνών

ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου*
ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Ιωάννη
ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΙΧΑΗΛ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Πέτρου
ΓΙΑΚΟΥΜΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Χαράλαμπου
* Το κόμμα εκλέγει τρεις βουλευτές και μένει η απόφαση του Κυριάκου Μητσοτάκη για το ποια έδρα θα καταλάβει

Νότιος Τομέας Β’ Αθηνών

ΔΕΝΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ- ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνα
ΚΥΡΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη- Παναγιώτη
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Διονυσίου
ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αθανασίου
ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΝΝΑ του Αρκαδίου
ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ) του Αθανασίου
ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ του Νικολάου

Α’ Πειραιά

ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
ΜΕΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
ΜΑΝΩΛΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου
ΔΟΥΝΙΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΝΟΝΗ) του Δημητρίου

Β’ Πειραιά

ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου*
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΤΡΑΓΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
* Το κόμμα εκλέγει δύο βουλευτές και μένει η απόφαση του Κυριάκου Μητσοτάκη για το ποια έδρα θα καταλάβει

Ανατολική Αττική

ΜΑΡΤΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Αθανασίου
ΒΟΡΙΔΗΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ (ΜΑΚΗΣ) του Χρήστου
ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου

Δυτική Αττική

ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΛΙΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Γεωργίου
ΚΩΤΣΗΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου

Αιτωλοακαρνανίας

ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ανδρέα
ΣΑΛΜΑΣ ΜΑΡΙΟΣ του Γεωργίου
ΛΙΒΑΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ – ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΣΠΗΛΙΟΣ) του Διονυσίου

Αργολίδας

ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου

Αρκαδίας

ΒΛΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

Άρτας

ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημοσθένη

Αχαΐας

ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου*
ΤΣΙΓΚΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Αντωνίου
ΚΑΤΣΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη
ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝ του Ασημάκη
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Μιχαήλ
* Το κόμμα εκλέγει τέσσερις βουλευτές και μένει η απόφαση του Κυριάκου Μητσοτάκη για το ποια έδρα θα καταλάβει

Βοιωτίας

ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Βασιλείου

Γρεβενών

ΠΑΤΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Κωνσταντίνου

Δράμας

ΜΠΛΟΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου

Δωδεκανήσου

ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία
ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου
ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του Ιωάννη
ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου

Έβρου

ΔΗΜΟΣΧΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Σπύρου
ΔΕΡΜΕΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάνδρου
ΚΕΛΕΤΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημητρίου

Ευβοίας

ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ) του Βασιλείου
ΖΕΜΠΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου
ΑΡΓΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

Ευρυτανίας

ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου

Ζακύνθου

ΑΚΤΥΠΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Δημητρίου

Ηλείας

ΑΥΓΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ-ΘΕΟΔΩΡΑ του Ζήσιμου
ΤΖΑΒΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδώρου
ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Αθανασίου

Ημαθίας

ΒΕΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φωτίου
ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Γεωργίου
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Στέργιου

Ηρακλείου

ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΣΕΝΕΤΑΚΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Γεωργίου
ΠΑΣΠΑΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Αλεξάνδρου
ΜΑΤΑΛΛΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη

Θεσπρωτίας

ΓΙΟΓΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου

Α’ Θεσσαλονίκης

ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου
ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Πέτρου
ΡΑΠΤΗ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου
ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Αθανασίου
ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ) του Γεωργίου
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΝΝΑ του Ταξιάρχη
ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου

Β’ Θεσσαλονίκης

ΚΑΡΑΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Ιωάννη
ΒΑΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρυσόστομου

Ιωαννίνων

ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου
ΚΕΦΑΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Στεφάνου
ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ελευθερίου
ΑΜΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στυλιανού

Καβάλας

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αδάμ
ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΜΑΚΑΡΙΟΣ του Βασιλείου

Καρδίτσας

ΚΩΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΤΣΙΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλέξανδρου
ΣΚΟΝΔΡΑ ΑΣΗΜΙΝΑ του Κωνσταντίνου

Καστοριάς

ΤΖΗΚΑΛΑΓΙΑΣ ΖΗΣΗΣ του Γεωργίου

Κέρκυρας

ΓΚΙΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Σωτηρίου

Κεφαλληνίας

ΚΑΠΠΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ του Σπυρίδωνος – Διονυσίου

Κιλκίς

ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παύλου

Κοζάνης

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΒΡΥΖΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Παναγιώτη
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) του Γεωργίου
ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ισαάκ

Κορινθίας

ΔΗΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Σταύρου
ΤΑΓΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
ΣΟΥΚΟΥΛΗ-ΒΙΛΙΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ (ΜΑΡΙΛΕΝΑ) του Δημητρίου

Κυκλάδων

ΒΡΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου
ΜΟΝΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μιχαήλ
ΦΟΡΤΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Αριστοτέλη

Λακωνίας

ΔΑΒΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη
ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΝΕΟΚΛΗΣ του Δημοσθένη

Λάρισας

ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Παντελή
ΚΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αχιλλέα
ΜΠΙΖΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) του Νικολάου
ΤΖΑΝΑΚΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

Λασιθίου

ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωσήφ

Λέσβου

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χριστόφα

Λευκάδας

ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη

Μαγνησίας

ΜΠΟΥΚΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
ΜΑΚΡΗ ΖΩΗ (ΖΕΤΤΑ) του Μιχαήλ
ΛΙΟΥΠΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΜΑΡΑΒΕΓΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αριστοτέλη

Μεσσηνίας

ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του Παναγιώτη
ΜΑΝΤΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Παντελή

Ξάνθης

ΤΣΙΛΙΓΓΙΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του Γεωργίου

Πέλλας

ΚΑΡΑΣΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου
ΣΤΑΜΕΝΙΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Ευαγγέλου
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΛΑΚΗΣ) του Νικολάου

Πιερίας

ΜΠΑΡΑΛΙΑΚΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ (ΦΩΝΤΑΣ) του Ελευθερίου
ΜΑΝΗ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΝΑ του Ευαγγέλου
ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Γεωργίου

Πρέβεζας

ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Ρεθύμνης

ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αχιλλέα

Ροδόπης

ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του Στυλιανού

Σάμου

ΣΤΕΦΑΝΑΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ του Ισίδωρου

Σερρών

ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέα
ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Αθανασίου
ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Γεωργίου
ΛΕΟΝΤΑΡΙΔΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Χρήστου

Τρικάλων

ΣΚΡΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοδώρου
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ-ΠΑΛΙΟΥΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Δημητρίου
ΛΙΟΥΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αχιλλέως

Φθιώτιδας

ΣΤΑΪΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
ΚΟΤΡΩΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
ΧΕΙΜΑΡΑΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (ΘΕΜΗΣ) του Αθανασίου

Φλώρινας

ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου

Φωκίδας

ΜΠΟΥΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου

Χαλκιδικής

ΒΑΓΙΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Χανίων

ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του Κωνσταντίνου
ΒΟΛΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
ΔΙΓΑΛΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Βασιλείου

Χίου

ΜΗΤΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) του Αντωνίου
Οι βουλευτές που εκλέγονται από τον ΣΥΡΙΖΑ

Ο ΣΥΡΙΖΑ στη νέα Βουλή θα εκπροσωπηθεί από 86 βουλευτές, από 145 βουλευτές που είχε το 2015.

Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα για τους βουλευτές που εκλέγονται με τον ΣΥΡΙΖΑ έχουν ως εξής:

Επικρατείας

ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) του Νικολάου
ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή
ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Βασιλείου
ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Γερασίμου

Α’ Αθηνών

ΒΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μόσχου
ΦΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αριστοτέλη
ΒΕΡΝΑΡΔΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Δημοσθένη

Βόρειος Τομέας Β’ Αθηνών

ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ του Στέφανου
ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Εμμανουήλ
ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΙΖΑ (ΜΑΡΙΛΙΖΑ) του Διονυσίου
ΚΑΤΡΟΥΓΚΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στέλιου-Παναγιώτη

Δυτικός Τομέας Β’ Αθηνών

ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ανδρέα
ΒΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου
ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ ΧΑΡΟΥΛΑ (ΧΑΡΑ) του Φωτίου
ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΑΣΗΣ) του Θεμιστοκλή

Νότιος Τομέας Β’ Αθηνών

ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού
ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του Βασιλείου
ΜΟΥΖΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευστράτιου
ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Περικλή
ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΡΑΛΛΙΑ του Δημητρίου

Α’ Πειραιώς

ΔΡΙΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Παναγιώτη

Β’ Πειραιώς

ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ) του Γεωργίου
ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου
ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ ΤΡΥΦΩΝ του Ζαφειρίου

Α’ Ανατολικής Αττικής

ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου*
ΣΠΙΡΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παναγιώτη
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Ευθυμίου
ΣΚΟΥΡΟΛΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Λουκά
* Το κόμμα εκλέγει τρεις βουλευτές και μένει η απόφαση του Κυριάκου Μητσοτάκη για το ποια έδρα θα καταλάβει

Β’ Δυτικής Αττικής

ΤΣΙΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηρακλή

Αιτωλοακαρνανίας

ΒΑΡΕΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) του Χρήστου

Αργολίδος

ΓΚΙΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου

Αρκαδίας

ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηλία

Άρτας

ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ του Βασιλείου

Αχαΐας

ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ) του Πέτρου
ΜΑΡΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου

Βοιωτίας

ΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (ΓΙΩΤΑ) του Λεωνίδα

Δράμας

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Σάββα

Δωδεκανήσου

ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Έβρου

ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του Φωτεινού

Ευβοίας

ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου
ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Ευαγγέλου

Ηλείας

ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ-ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χρήστου

Ημαθίας

ΚΑΡΑΣΑΡΛΙΔΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΦΡΟΣΩ) του Γεωργίου

Ηρακλείου

ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αντωνίου
ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Δημητρίου
ΗΓΟΥΜΕΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ

Θεσπρωτίας

ΚΑΤΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος

Α’ Θεσσαλονίκης

ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Παναγιώτη
ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη
ΖΟΥΡΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του Γεωργίου

Β’ Θεσσαλονίκης

ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Πέτρου
ΑΥΓΕΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) του Πέτρου

Ιωαννίνων

ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ του Στέφανου

Καβάλας

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του Παύλου

Καρδίτσας

ΛΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευαγγέλου

Καστοριάς

ΤΕΛΙΓΙΟΡΙΔΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ του Ιωάννη

Κέρκυρας

ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου

Κιλκίς

ΑΓΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ-ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου

Κοζάνης

ΒΕΤΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Δημητρίου

Κορινθίας

ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Κυκλάδων

ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου

Λακωνίας

ΑΡΑΧΩΒΙΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου

Λάρισας

ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου

ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Λασιθίου

ΘΡΑΨΑΝΙΩΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Μιχαήλ

Μαγνησίας

ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μιχαήλ

ΠΑΠΑΝΑΤΣΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Στεργίου

Μεσσηνίας

ΧΑΡΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΞΗΣ) του Βύρωνα

Ξάνθης

ΖΕΪΜΠΕΚ ΧΟΥΣΕΪΝ του Χασάν

Πέλλας

ΤΖΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Εμμανουήλ

Πιερίας

ΣΚΟΥΦΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΜΠΕΤΤΥ) του Δημητρίου

Πρέβεζας

ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοφάνη

Ρεθύμνης

ΞΑΝΘΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Γεωργίου

Ροδόπης

ΦΕΡΧΑΤ ΟΖΓΚΙΟΥΡ του Ναζήφ

Σερρών

ΑΒΡΑΜΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Αντωνίου

Τρικάλων

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αποστόλου

Φθιώτιδας

ΣΑΡΑΚΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου

Φλώρινας

ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ) του Χαράλαμπου

Χαλκιδικής

ΜΑΛΑΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ιωάννη

Χανίων

ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Πέτρου

Χίου

ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Φραγκούλη
Από το ΚΙΝΑΛ εκλέγονται οι εξής βουλευτές:

Επικρατείας

ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

Α’ Αθηνών

ΣΚΑΝΔΑΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών

ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Νικολάου

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΑΝΤΙΑ) του Ιωάννη

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών

ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΦΩΦΗ) του Γεωργίου

Α’ Ανατολικής Αττικής

ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΕΥΗ) συζ. Δημητρίου

Αιτωλοακαρνανίας

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρήστου

Αργολίδος

ΠΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδοσίου

Αρκαδίας

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ του Κωνσταντίνου

Άρτας

ΓΚΟΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ναπολέοντα

Αχαΐας

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα

Βοιωτίας

ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

Δράμας

ΚΕΦΑΛΙΔΟΥ ΧΑΡΟΥΛΑ (ΧΑΡΑ) του Δημητρίου

Ηρακλείου

ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΦΩΦΗ) του Γεωργίου

Α’ Θεσσαλονίκης

ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Γεωργίου

Β’ Θεσσαλονίκης

ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου

Κέρκυρας

ΜΠΙΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος

Κιλκίς

ΦΡΑΓΓΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταύρου

Λάρισας

ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Θεοφάνη

Ξάνθης

ΜΠΑΡΑΝ ΜΠΟΥΡΧΑΝ του Νετζαντή

Ροδόπης

ΑΧΜΕΤ ΙΛΧΑΝ του Σαμπρή

Χαλκιδικής

ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου
Οι βουλευτές του ΚΚΕ που εκλέγονται

Επικρατείας

ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου

Α’ Αθηνών

ΚΑΝΕΛΛΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΑΝΑ) του Χρήστου

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών

ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σπυρίδωνος

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών

ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Περικλή

ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΝΕΛΛΑ του Πετρόπουλου

Α’ Πειραιώς

ΔΙΓΕΝΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΣΕΜΙΝΑ) του Αναστασίου

Β’ Πειραιώς

ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ του Εμμανουήλ

Α’ Ανατολικής Αττικής

ΓΕΡΑΣΙΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου

Αχαΐας

ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου

Ευβοίας

ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

Α’ Θεσσαλονίκης

ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου

Β’ Θεσσαλονίκης

ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Δημητρίου

Λάρισας

ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη

Λέσβου

ΚΟΜΝΗΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου
Από την Ελληνική Λύση εκλέγονται

Επικρατείας

ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών

ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών

ΒΑΓΕΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Β’ Πειραιώς

ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ – ΧΑΙΔΩ του Δημητρίου

Α’ Ανατολικής Αττικής

ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αντωνίου

Α’ Θεσσαλονίκης

ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ

Β’ Θεσσαλονίκης

ΧΗΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέως

Σερρών

ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
Οι βουλευτές του ΜέΡΑ25

Α’ Αθηνών

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αθανασίου

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΚΛΕΩΝ του Γεωργίου

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών

ΑΡΣΕΝΗΣ ΚΡΙΤΩΝ-ΗΛΙΑΣ του Δημοκράτη

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών

ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΣΟΦΙΑ του Ηλία

Β’ Πειραιώς

ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΗΣ) του Γεωργίου

Α’ Ανατολικής Αττικής

ΑΠΑΤΖΙΔΗ ΜΑΡΙΑ του Κυρίλλου

Ηρακλείου

ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΗΣ) του Γεωργίου

Α’ Θεσσαλονίκης

ΒΑΡΟΥΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΗΣ) του Γεωργίου

Β’ Θεσσαλονίκης

ΑΔΑΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Στεργίου

Πηγή: Ελλάδα