Οι αθλητές του ΝΟΛ διακρίθηκαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αγωνιστικών Κατηγοριών

Σε ανακοίνωση του Ναυτικού Ομίλου Λάρισας επισημαίνονται τα εξής:

«Ο Ναυτικός Όμιλος Λάρισας πιστός όπως πάντα σε όλα τα μεγάλα αθλητικά γεγονότα και με τις όποιες αντιξοότητες έλαβε μέρος και φέτος, εν μέσω πανδημίας, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Αγωνιστικών κατηγοριών που διεξήχθη στις 25/26 Ιουλίου,  στο ανοιχτό κολυμβητήριο της Νέας Πολιτείας, στην πόλη της Λάρισας με εντυπωσιακά αποτελέσματα.

Το Δ.Σ. του Ομίλου συγχαίρει τους κολυμβητές και τις κολυμβήτριες για την εκπληκτική τους εμφάνιση και την εξαιρετική θέση που κατέλαβαν.(22η ανάμεσα σε 117 ομάδες) .Συγχαίρει επίσης  τον προπονητή της ομάδας κ. Οικονόμου Ζήση και τη βοηθό προπονητή κα Κωστομοίρη Νικολέτα. για  την  εξαιρετική δουλειά που γίνεται όλο αυτό το διάστημα. Αξίζει να σημειωθεί ότι μόλις πριν 3 χρόνια ο ΝΟΛ κατείχε την 80η θέση αντίστοιχα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής αναδείχθηκε ο ΝΙΣΥΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ο οποίος κατέκτησε 1 χρυσό και 2 αργυρά μετάλλια στην κατηγορία ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β, στα 800μ Ελεύθερο, 1500μ Ελεύθερο και 200 Μεικτή Ατομική αντίστοιχα.

Θέση στην οχτάδα πήραν και οι:

  • Κατσαντώνης Κων/νος   4ος στα 50 ύπτιο, 6ος στα 100 ύπτιο και 12ος στα 200 ύπτιο   ΠΑΙΔΩΝ
  • Γροζίδου Δέσποινα 5η στα 400 Μεικτή Ατομική, 7η στα 200 Μεικτή Ατομική και 13η στα 400 Ελεύθερο   ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
  • Νανούλη Ελένη  6η στα 100 Ελεύθερο, 8η στα 200 ύπτιο και 9η στα 200 Ελεύθερο     ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
  • Λιάκου Έλλη 6η στα 200 μεικτή ατομική, 8η στα 400 Ελεύθερο και 10η στα 800 Ελεύθερο     ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
  • Μανίδη Ευμορφία  7η , 11η και 14η στα 1500, 200 και 800 Ελεύθερο ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
  • 8η θέση και η ομάδα των ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β στα  4χ100μ Ελεύθερο αποτελούμενη από τις Μανίδη ΕυμορφίαΝιανιοπούλου ΖωήΝανούλη Ελένη και Γροζίδου Δέσποινα

Θέση στους 16 είχαν και οι:

  • Κωστόπουλος Θωμάς 10ος στα 200 μεικτή ατομική και 200 ελεύθερο και 11ος στα 50 ελεύθερο   ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α
  • Σακελλαρίου Γεώργιος 10ος στα 100 Ελεύθερο, 10ος στα 50 ύπτιο και 15ος στα 100 ύπτιο   ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α
  • Τσόγκα Μαρία 11η στα 200 πεταλούδα, 66η 50 πεταλούδα, 34η 100 πεταλούδα   ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
  • Θεοδωρής Παναγιώτης 12ος και 13ος στα 100 και 200 πρόσθιο αντίστοιχα ΠΑΙΔΩΝ
  • Γκιντέρσος Ορέστης 12ος στα 50 και 100 πρόσθιο αντίστοιχα και 18ος στα 200 πρόσθιο   ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
  • Λουτρίδης Ιωάννης 14ος, 16ος και 19ος στα 200, 50 και 100 ύπτιο αντίστοιχα ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α
  • Σινάνι Άγγελος   14ος στα 200 ύπτιο, 22ος 50 ύπτιο και 23ος 100 ύπτιο   ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
  • Γκιντέρσος Ιωάννης 15ος στα 200 πεταλούδα, 34ος 200 μεικτή ατομική  ΠΑΙΔΩΝ
  • Δημηροπούλου Ελένη 16η στα 50 ύπτιο, 33η 200 ύπτιο και 25η στα 100 ύπτιο  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
  • Φραγκογούλα Ευανθία 9η 200 ύπτιο, 13η 100 ύπτιο, 16η 50 ύπτιο ΝΕΑΝΙΔΩΝ
  • Θεοδωρή Βαλάντω 11η 400 μεικτή, 26η 50 πρόσθιο, 31η 50 πεταλούδα ΝΕΑΝΙΔΩΝ
  • 9η θέση η ομάδα των ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α στα 4χ100 Ελεύθερο με τους Σακελλαρίου Γεώργιο, Λουτρίδη Ιωάννη, Τσακνάκη Παναγιώτη και Κωστόπουλο Θωμά
  • 10η θέση η ομάδα των ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β στα   4χ200μ Ελεύθερο αποτελούμενη από τις   Μανίδη Ευμορφία, Νιανιοπούλου Ζωή, Νανούλη Ελένη και Γροζίδου Δέσποινα
  • 13η θέση η ομάδα ΠΑΙΔΩΝ στα 4χ100 Μεικτή Ομαδική με τους Κατσαντώνη Κων/νο, Θεοδωρή Παναγιώτη, Ζαγκότη Δημήτρη και Γκιντέρσο Ιωάννη

Συμμετοχή συνοδευόμενη με πολλά ατομικά ρεκόρ είχαν και οι :

Ζαγκότης Δημήτρης 21ος 100 πεταλούδα, 22ος 50 πεταλούδα, 24ος 200 μεικτή
Φραγκογούλα Παυλίνα 18η 100 ύπτιο, 45η 50 Ελεύθερο
Τσακνάκης Παναγιώτης 18ος 100 ελεύθερο, 23ος 50 Ελεύθερο, 29ος 200 ελεύθερο
Σουλούκου Ευαγγελία 34η 100 πρόσθιο, 26η   50 πρόσθιο, 40η 50 πεταλούδα,
Νιανιοπούλου Ζωή 29η 100 πεταλούδα, 29η 400 ελεύθερο, 18η 200 πεταλούδα
Νιανιοπούλου Λίνα 51η 100 πεταλούδα, 57η 100 πρόσθιο64η 50 πεταλούδα
Ψύλλα Ιωάννα – Εριφύλη 37η 200 ύπτιο, 44η 200 Ελεύθερο, 56η 100 ελεύθερο ,
Ζμπήτα Χριστίνα 52η 100 πρόσθιο, 50η 50 πρόσθιο, 41η 200 πρόσθιο,
Μπεζάτι Σοφία 41η 200 ύπτιο, 54η 100 ύπτιο 68η 50 ύπτιο
Μπουντίνου Παρασκευή 82η 100 ελεύθερο, 76η 50 ύπτιο,
Μπουντίνου Μαρία 90η 100 ελεύθερο, 73η 100 πρόσθιο,
Γκανάβα Ανθή 26η 100 ύπτιο, 35η 50 ύπτιο, 27η 200 ύπτιο.
Τσερτικίδου Ζωή 61η 50 ύπτιο, 54η 100 ύπτιο
Τόπη Στυλιανή 55η 200 ύπτιο, 67η 100 ύπτιο, 70η 50 ύπτιο.

Ο Ναυτικός Όμιλος Λάρισας ευχαριστεί από καρδιάς όλα τα μέλη του συμβουλίου που αφιλοκερδώς υποστήριξαν και βοήθησαν στην υλοποίηση των αγώνων που στέφθηκαν με εξαιρετική επιτυχία.

Ιδιαίτερη μνεία αξίζει σε όλους τους γονείς που παραβρέθηκαν εκτός των αγωνιστικών χώρων για να εμψυχώσουν τους αθλητές»

The post Οι αθλητές του ΝΟΛ διακρίθηκαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αγωνιστικών Κατηγοριών appeared first on Τι Νέα Λάρισα;.

Πηγή: Αθλητικά – Τι Νέα Λάρισα;